JÄRELMAKS

Kiire ja mugav järelmaks teeb suuremad ostud taskukohaseks. 

Järelmaksuga saate taotleda juhul, kui Teie tellimus on vähemalt 60 Eurot. Kuni 4-aastane maksetähtaeg annab võimaluse leida endale sobiv kuumakse. 

Kui soovite maksta oma tellimuse eest järelmaksuga, siis täitke palun Järelmaksutaotlus. Vastuse Teie Järelmaksutaotluse kohta anname Teile teada 1 tööpäeva jooksul. 

Positiivse vastuse korral tuleb Teil järelmaksu lepingu sõlmimiseks tulla sobivasse Taig`i poodi, kus pärast lepingu allkirjastamist anname Teile üle ka tellitud kaubad. 

Tähelepanu! Järelmaksu taotlemiseks piisab sellest kui Teie regulaarne sissetulek on viimase 6 kuu jooksul laekunud ükskõik millisesse Eesti panka. Taig OÜ pakub Teile koostöös  Swedbank Liising AS-iga (Swedbank Järelmaks)  ja Koduliising OÜ-ga (Liisi Järelmaks)  võimalust tasuda oma ostude eest järelmaksuga. Kui olete otsustanud järelmaksu kasuks, tuleb Teil veebipoes täita järelmaksu taotlus ning saada oma taotlusele positiivne otsus valitud järelmaksu pakkujalt.

 

TÄHELEPANU:  Järelmaksu lepingu sõlmisega kaasnevad kulud! Enne järelmaksu lepingu sõlmimist tutvuge kindlasti järelmaksu pakkuja tingimustega ning vajadusel konsulteerige asjatundjaga. Vastavalt seadusele, näitame me teile järelmaksu kalkulaatoris krediidi kulukuse määra, mis annab teile võimaluse võrrelda erinevate pakkujate lepingutingimustest tulenevate (lepingutasu, intressimäär, intressimäära arvutamise kord, lepingutasu maksmise kord) ning teie valikutest tulenevate (esimese sissemakse suurus ja järelmaksu lepingu pikkus) kulude määra, mis järelmaksu lepingu sõlmimisega kaasnevad.

 

Krediidi kulukuse määr aastas väljendub protsendina järelmaksu netosummast  ning näitab kliendile  järelmaksu lepingust tulenevate kulude määra eeldusel, et järelmaksu leping kehtib kokkulepitud tähtaja jooksul. Krediidikulukse määra arvutamisel võetakse arvesse kõik teadaolevad kulud (lepingutasu, intessikulu). Järelmaksu netosumma on järelmaksu lepingus kokkulepitud summa, mille ulatuses kliendile andtakse krediiti.

 

Taig OÜ e-poes  on krediidi kulukuse määr arvutatud vastavalt Rahandusministri 13.10.2010. a määruse nr 51 „Tarbijakrediidi kulukuse määra arvutamise kord” lisas toodud võrranditele.   Vajadusel saate arvutuskäiguga tutvuda siin: Rahandusministri 13.10.2010. a määruse nr 51 „Tarbijakrediidi kulukuse määra arvutamise kord”

 

TÄHELEPANU: Vaadake ka krediidi kulukuse määra arvutamise näiteid erinevate järelmaksu pakkujate tingimuste juures.  Krediidi kulukuse määr, mida näitame teile e-poes, võib erineda sellest, mida järelmaksu pakkuja näitab teile lepingul, sest see kujuneb lõplikult tulenevalt teiega sõlmitud järelmaksu lepingu tingimustest ning lepingu sõlmimise ajast. Taig OÜ teeb omalt poolt kõik, et järelmaksuga seotud kulud oleks kliendile selgelt ja arusaadavalt näidatud.

 

SWEDBANK JÄRELMAKS - TINGIMUSED:

Swedbank järelmaksu pakkujaks ehk krediidiandjaks on Swedbank Liising (reg. kood 10434248). Aadress: Liivalaia 8, Tallinn 15039, telefon 6 310310, infot saate internetileheküljelt  www.swedbank.ee

 

  • Swedbank  järelmaksuga ostmiseks peab ostukorvi kogumaksumus olema suurem kui 125 Eurot.

  • Järelmaksuga ostmiseks on vajalik vähemalt 250 Euro suuruse kuusissetuleku regulaarne laekumine Teie pangaarvele.

  • Järelmaksuga ostmiseks on vajalik Swedbanki nõusolek.

  • Järelmaksu perioodiks võite valida 6 kuni 48 kuud.

  • Järelmaksu esimese sissemakse suuruseks saate valida 0 kuni 70 protsenti ostetava kauba väärtusest.

  • Minimaalne järelmaksu kuumakse suurus on 6.5 Eurot.

  • Järelmaksuga ostmiseks on vaja täita järelmaksu taotlus.

 • Ühekordne järelmaksu lepingutasu 19 Eurot tuleb Teil tasuda koos esimese kuumaksega.


Swebank Järelmaksu intress on 9.9% aastas ning see arvutatakse soetatud kauba jääkväärtuselt.

Kui Teie igakuine regulaarne sissetulek ei laeku Swedbanki, siis tuleb Teil järelmaksu taotlusega koos esitada oma viimase kuue kuu konto väljavõte. Konto väljavõtte esitamiseks on Teil järgmised võimalused:

- saata failina e-posti aadressile  taig@taig.ee 

- faksida Swedbank Liising AS-i numbrile 6 132 168 

- saata postiga aadressile Klick Eesti AS, Mustamäe tee 44, Tallinn 10621

KREDIIDI KULUKUSE MÄÄRA ARVUTAMISE NÄIDE LÄHTUVALT SWEDBANK JÄRELMAKSU TINGIMUSTEST:

Klient soovib osta järelmaksuga sülearvuti, mis maksab 499 eurot. Esimeseks sissemakseks valib ta 0% ning järelmaksu perioodiks 48 kuud. Lepingu sõlmimise tasu 19 eurot tasub klient koos esimese kuumaksega. Swedbank järelmaksu tingimustest tulenevalt on järelmaksu lepingu intress 9.9% ning see arvutatakse järelmaksu summa jääkväärtuselt.  Igakuine makse tuleb sellisel juhul 12.63 eurot.

Vastavalt Rahandusministri 13.10.2010. a määruse nr 51 „Tarbijakrediidi kulukuse määra arvutamise kord” lisas Näide3. toodud võrrandile, saame krediidi kulukuse määraks 12.64% aastas.                         

 

LIISI JÄRELMAKS - TINGIMUSED:

Liisi järelmaksu pakkujaks ehk krediidiandjaks on OÜ Koduliising (reg. kood 10892531). Aadress: Posti 30, Haapsalu 90504, telefon 675 5055, e-post info@liisi.ee


  • Liisi järelmaksuga ostmiseks peab ostukorvi kogumaksumus olema suurem kui 60 Eurot.

  • Liisi järelmaksu võivad taotleda kõik vähemalt 18-aastased Eesti Vabariigi kodanikud või Eestis alalise elamisloaga elavad inimesed.

  • Järelmaksuga ostmiseks on vajalik OÜ Koduliising nõusolek.

  • Järelmaksu perioodiks võite valida 6 kuni 48 kuud.

  • Järelmaksu esimese sissemakse suuruseks saate valida 0 kuni 70 protsenti ostetava kauba väärtusest.

  • Minimaalne järelmaksu kuumakse suurus on 7 Eurot.

  • Järelmaksuga ostmiseks on vaja täita Liisi järelmaksu taotlus.

 • Ühekordne järelmaksu lepingutasu 5 eurot (ostudele kuni 125.00 eurot) või 18 eurot (ostudele alates 125.01 eurost), tuleb Teil tasuda lepingu allkirjastamisel.

 

Liisi Järelmaksu intressid on seotud ostukorvi maksumusega ja järelmaksu lepingu pikkusega:

- ostukorvi maksumus kokku 60 kuni 125 eurot – järelmaksu intress 25 % sõltumata lepingu pikkusest

Kui ostukorvi maksumus on 125.01 eurot või rohkem, on intress määratud järelmaksu lepingu pikkusega

- lepingu pikkus 6 kuni 11 kuud - intress 21%

- lepingu pikkus 12 kuni 23 kuud - intress 16%

- lepingu pikkus 24 kuni 48 kuud - intress 14%


Liisi Järelmaksu intress arvutatakse kauba soetusväärtuselt.

 

KREDIIDI KULUKUSE MÄÄRA ARVUTAMISE NÄIDE LÄHTUVALT LIISI JÄRELMAKSU TINGIMUSTEST:

Klient soovib osta järelmaksuga sülearvuti, mis maksab 499 eurot. Esimeseks sissemakseks valib ta 0% ning järelmaksu perioodiks 48 kuud. Lepingu sõlmimise tasu 18 eurot tasub klient järelmaksu lepingu sõlmimisel. Liisi järelmaksu tingimustest tulenevalt on järelmaksu lepingu intress 14.0% ning see arvutatakse kauba soetusväärtuselt.  Igakuine makse tuleb sellisel juhul 16.22 eurot.

Vastavalt Rahandusministri 13.10.2010. a määruse nr 51 „Tarbijakrediidi kulukuse määra arvutamise kord” lisas Näide3. toodud võrrandile, saame krediidi kulukuse määraks 29.33% aastas. 

 

 

KUIDAS VORMISTADA E-POES JÄRELMAKSU TAOTLUS?

Kõigi toodete juures, mille hind on 60 Eurot või enam, saate valida järelmaksuga ostmise võimaluse. Liisi Järelmaksu puhul on minimaalne summa 60 Eurot ning Uno ja Swedbank järelmaksu puhul on minimaalne summa 125 Eurot. Valige Teile sobiv järelmaksu pakkuja ning järelmaksu kalkulaator  näitab Teile kuumakse suurust tingimusel, et esimene sissemakse on 0 Eurot ning järelmaksu periood on vaikimisi valitud selline, kus kuumakse on väikseim. Kui soovite leida endale sobivama kuumakse, siis muutke kalkulaatoril sissemakse suurust või järelmaksu perioodi pikkust.


Kui olete otsustanud, lisage soovitud kaup või kaubad ostukorvi, vajutades toote juures olevale nupule "LISAN KORVI" või  "TAOTLEN JÄRELMAKSU". Teie poolt valitud toode lisatakse ostukorvi ning seejärel võite ostmist jätkata või asuda täitma järelmaksutaotlust.

Taotluse täitmiseks avage oma ostukorv. Seal on näha kõik Teie poolt ostukorvi asetatud tooted – vajadusel lisage uusi või eemaldage üleliigseid tooteid.

Kui olete oma valikutega rahul, valige sobiv järelmaksu pakkuja - UNO Järelmaks, Swedbank Järelmaks või Liisi Järelmaks.

Järelmaksu kalkulaatori abil saate leida endale sobiva kuumakse suuruse ning järelmaksu perioodi pikkuse - muutke kalkulaatoris sissemakse suurust ja/või perioodi pikkust. Vaikimisi on sissemakse suuruseks valitud alati 0 Eurot ning järelmaksu lepingu pikkuseks 48 kuud. Oluline on teada, et lepingu sõlmimiseks ei tohi kuumakse suurus olla vähem kui 6.5 Eurot.

Kui olete sobiva pakkuja kalkulaatoril leidnud omale sobiva sissemakse ja järelmaksu perioodi, vajuage nupule "TAOTLEN JÄRELMAKSU". Teid suunatakse valitud pakkuja taotluse ankeedile.

 

 

2. Taotleja andmed

 

Sellel lehel tuleb Teil sisestada nõutud isikuandmed. Veenduge, et need oleksid korrektsed. Õige e-posti aadress ning telefoninumber tagavad selle, et vastus Teie taotlusele jõuab kiiresti kohale. Kui olete andmete õigsuses veendunud, vajutage nupule "EDASI"

 

 

3. Järelmaksu lepingu allkirjastamise koht

 

Siin lehel saate valida endale sobivaima Taig´i poe, kuhu positiivse vastuse korral kutsume Teid järelmaksu lepingut allkirjastama. Ühtlasi saate sellest poest kätte ka järelmaksuga ostetud tooted. Valige rippmenüüst sobivaim Taig´i pood ja vajutage nupule "EDASI"

 

 

4. Järelmaksu taotluse esitamine

 

Sel lehel tuleb Teil kinnitada, et Teie poolt sisestatud andmed järelmaksu taotlusel on õiged ning Te lubate Taig OÜ-l edastada järelmaksu taotluse koos Teie isikuandmetega järelmaksu pakkujale. Ilma Teie nõusolekuta ei saa me kahjuks Teie järelmaksu taotlust vastu võtta ning ülevaatamiseks edasi saata. Kui olete tingimustega tutvunud ning nõus, vajutage nupule "ESITAN TAOTLUSE"

Kui kõik on korras, antakse Teile kinnitus selle kohta, et Teie järelmaksu taotlus on ülevaatamiseks vastu võetud. Vastuse Teie taotlusele anname 1 tööpäeva jooksul järelmaksu taotluses antud e-posti aadressile või telefoni teel. 

SWEDBANK JÄRELMAKSU LEPINGU ALLKIRJASTAMINE.

Järelmaksu lepingu allkirjastamine toimub selles Taig´i kaupluses, mille Te järelmaksutaotlust tehes valite. Lepingu allkirjastamiseks on vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument – Eesti kodanikel on selleks ID-kaart või Eesti Vabariigi pass.

 

Kui Teie igakuine regulaarne sissetulek ei laeku Swedbanki, siis tuleb Teil järelmaksu lepingu sõlmimiseks kaasa võtta oma panga poolt kinnitatud viimase kuue (6) kuu konto väljavõte. Kinnitatud konto väljavõtteks loetakse ainult panga templiga konto väljavõtet.

 

Kui järelmaksu leping on allkirjastatud, saate soovitud kauba kohe kätte. Ühekordne järelmaksu lepingutasu 19 Eurot ning igakuised osamaksed tuleb Teil edaspidi tasuda järelmaksu lepingus toodud Swedbanki kontole. Kui Te olete Swedbanki klient, siis sõlmib pank Teiega otsekorralduslepingu ning igakuised maksed laekuvad panka otsekorralduse alusel. Teiste pankade klientidel tuleb ise hoolitseda selle eest, et nende igakuised maksed õigeaegselt Swedbank Liisingu kontole jõuaks.

 

LIISI JÄRELMAKSU LEPINGU ALLKIRJASTAMINE.

Järelmaksu lepingu allkirjastamine toimub selles Taig´i kaupluses, mille Te järelmaksutaotlust tehes valite. Lepingu allkirjastamiseks on vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument – Eesti kodanikel on selleks ID-kaart või Eesti Vabariigi pass.

Kui järelmaksu leping on allkirjastatud, saate soovitud kauba kohe kätte. Ühekordne järelmaksu lepingutasu 5 eurot (ostudele kuni 150 eurot) või 10 eurot (ostudele üle 150 euro), tuleb teil tasuda järelmaksu lepingu allkirjastamisel.

 

KONTO VÄLJAVÕTTE SAATMINE

Kõige kiirem ja mugavam viis oma konto väljavõtte saatmiseks järelmaksu pakkujale on e-post. Saadetav konto väljavõte peab olema .pdf fail ning seal peavad olema Teie viimase 6 kuu sissetulekud ja väljaminekud.

Järelmaksu taotlusele otsuse andmiseks piisab e-posti või faksi teel saadetud konto väljavõttest. Kui järelmaksu pakkuja vastus on positiivne, tuleb Teil Swedbank järelmaksu lepingu allkirjastamiseks võtta kaasa Teie panga poolt templitega kinnitatud 6 kuu konto paberväljavõte. Selle saate oma kodupanga lähimast kontorist. Liisi järelmaksu lepingu sõlmimisel konto väljavõtet lepingu allkirjastamisel vaja ei ole.

E-postiga konto väljavõtte saatmiseks saate .pdf faili oma interneti pangast nii:

 

Swedbank

Sisene www.swedbank.ee internetipanka
Vali „Igapäevapangandus“ ja „Konto väljavõte“
Märgi periood „Algus“ (tänasest päevast 6 kuud tagasi) ja „Lõpp“ (tänane päev).
Vali „Saada päring“
Vali "PDF". Vajuta "Save" ja salvesta fail arvutisse.

 

SEB 

Sisene www.seb.ee internetipanka.
Vali "Päringud" ja "Konto väljavõte".
Märgi perioodiks „Alates” (tänasest päevast 6 kuud tagasi ) ja „Kuni” (tänane päev).
Näidatavad kanded vali „Kõik“, seejärel „Kõik kanded“.
Vajuta „Väljavõte PDF kujul (printimiseks)“ ja „Save“ ning salvesta fail arvutisse.

 

Sampo

Sisene www.sampopank.ee internetipanka.
Vali „Kontod“ ja "Konto väljavõte". Märgi „Valuuta“ EEK. Vali "Lühiformaat PDF-failina".
Märgi „Väljavõtte periood“ Alates“ (tänasest päevast 6 kuud tagasi) ja „Kuni“ (tänane päev).
Vali „Tellin väljavõtte“ ja salvesta fail arvutisse.

 

Nordea

Sisene www.nordea.ee internetipanka.
Vali "Konto väljavõte".
Märgi perioodi „Alguskuupäev” (tänasest päevast 6 kuud tagasi) ning „Lõppkuupäev” (tänane päev).
Vali „Väljavõte PDF kujul“. Vajuta „Save“ ja salvesta fail arvutisse.

 

 

 

JÄRELMAKSUGA OSTETUD KAUBA KÄTTESAAMINE.

Kui järelmaksu pakkuja on Teie järelmaksutaotlusele andnud positiivse vastuse, anname Teile sellest teada 1 tööpäeva jooksul. Kui toode on Teie poolt valitud kaupluse laos olemas, broneeritakse see Teile kaheks tööpäevaks. Kui Te kahe tööpäeva jooksul ei ole tulnud kauplusesse järelmaksu lepingut allkirjastama, ei saa me Teile garanteerida, et Teie poolt valitud toode on poe laos saadaval.

 

Kui Teie poolt valitud toodet ei ole panga poolt saabunud positiivse vastuse hetkel Taig´i poe laos, võtame Teiega ühendust telefonil või e-maili aadressil ning anname teada, millal on meil võimalus Teile valitud kaup üle anda.

 KAUBA KÄTTESAAMINE JÄRELMAKSUGA OSTMISEL


Kui olete e-poes täitnud järelmaksu taotluse ning saanud sellele positiivse vastuse, siis tellitud kaubad saate kätte Klick´i poest, mille valisite järelmaksu lepingu allkirjastamise kohaks. 

Kui Teie järelmaksu taotlus saab positiivse vastuse, siis võetakse Teiega ühendust sellest Taig OÜ poest, mille valisite järelmaksu taotluses lepingu allkirjastamise kohaks. Teenindaja lepib Teiega kokku Teile sobiva aja ning Teie tellitud kaup broneeritakse üleandmiseni. 

Hind: TASUTA